Řízení - Caterham
Řízení - Caterham

Caterham je ojedinělý vůz, který můžete řídit

Caterham Seven je modelová řada velmi výkonných automobilů, které jsou vyráběny britskou automobilkou Caterham Cars. Historicky první automobil tohoto typu byl zkonstruován již v roce 1957 panem Colinem Chapmanem, tehdy ještě pod názvem Lotus Seven. Ale již na konci padesátých let získala licenci na výrobu těchto vozů automobilka Caterham Cars. Za padesát let své historie se tento specifický automobil změnil jen minimálně, stále si zachovává svůj jedinečný vzhled a stále je také kladen důraz na základní vlastnosti automobilu, tedy vysoký výkon a především nízkou hmotnost. Zmíněné vlastnosti tak automobily Caterham přímo předurčují k závodění. Bez zajímavosti pak také není, že byl Caterham v minulosti několikrát vyloučen ze sportovních podniků, jelikož drtil veškerou konkurenci.
 
Z tohoto důvodu vznikl značkový závodní seriál a také Caterham Race Academy, která představuje jednoduchou možnost vstupu do závodního světa, kterou využila také řada současných závodníků. Tento zážitek vám nabízí možnost stát se jedním z nich a alespoň na omezenou dobu se stát řidičem sportovního vozu Caterham Seven Roadsport. Zážitek může nabývat několika podob. Jednou z možností bývá hodinové zapůjčení, kde je možné buď se nechat svézt profesionálem či automobil sám skutečně řídit. Další možností pak bývá zapůjčení na celý den, kdy můžete vůz řídit dle libosti. Minimální věk pro absolvování zážitku je 12 let (12-18 nutný souhlas rodičů), pokud ovšem chcete vůz sám řídit musí vám být alespoň 21 let a musíte být držitelem řidičského oprávnění skupiny B. Součástí ceny zážitku pak bývají veškerá nutná pojištění, včetně toho havarijního. Jedinou nutností tak bývá složení vratné kauze (u fyzických osob například osobní směnkou.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
mrazení
74%
štěstí
75%
strach
37%
nadšení
76%
adrenalin
74%
zkušenosti
82%
pro dospělé
91%
pro děti
64%
zábavnost
58%
vzrušení
59%
zručnost
83%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.