Řízení - Ferrari
Řízení - Ferrari

Přestaňte snít a uchopte volant vozu Ferrrari

Italská automobilka Ferrari S.p.A. je známá především výrobou sportovních automobilů vysoké kvality, ale také svými sportovními úspěchy, kdy především ve Formuli 1 se o Ferrari hodně mluvilo a stále mluví. Zajímavé pak je to, že když Enzo Ferrari svou firmu Scuderia Ferrari v roce 1929 zakládal, neměla vůbec vyrábět silniční automobily. Firma vznikla za účelem podpory amatérských závodních jezdců a dlouhou dobu připravovala jezdce značky Alfa Romeo. K výrobě prvního závodního automobilu došlo ve válečném období a byl by pravděpodobně poslední, kdyby Ferrariho nenutila k výrobě automobilů, potřeba financí, tak aby mohl dále podporovat svou velkou lásku – závodění.
 
Závodních automobilů značky Ferrari tak za dlouhou historii této značky vznikla řada. Ovšem dovolit si je nemůže každý, proto jestliže jste fanouškem této značky a chtěli byste se svézt ve skutečném automobilu Ferrari, je tu tento druh zážitků právě pro vás. Svezte se například ve Ferrari F430 F1, Ferrari 360 Modena F1, Ferrari 458 Italia či jiných supersportech z Maranella. Zážitek většinou mívá dvě varianty, buď si za volant sednete sami a projedete se po okruhu či vám je vozidlo půjčeno na stanovený čas pro jízdu v provozu, nebo se necháte svézt zkušeným instruktorem na okruhu. Omezení se liší v závislosti na provozovateli a druhu zážitku, ale obecně bývají následující: pokud volíte první variantu, tak je podmínkou 18 let a platný řidičský průkaz skupiny B, v případě druhé varianty je minimální věk 12 let (do 18 let je nutný písemný souhlas rodičů). Vozidla jsou dvoumístná, takže jízdy většinou probíhají za dohledu instruktora. Součástí ceny zážitku pak bývá havarijní a některá další pojištění. Často je však nutné složit vratnou kauci (i v podobě osobní směnky).
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zábavnost
58%
nadšení
74%
vzrušení
70%
adrenalin
59%
náročné fyzicky
29%
zkušenosti
77%
pro dospělé
100%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.