Řízení - Jaguar
Řízení - Jaguar

Být řidičem vozu Jaguar je jednoduché

Společnost Jaguar Cars Limited, kterou většina z nás zná pod zkráceným názvem Jaguar, je automobilka se sídlem ve Velké Británii, přesněji v Coventry v Anglii, jejíž primární oblastí působnosti jsou luxusní a sportovní automobily. Zajímavé je, že stejně jako většina špičkových automobilek firma nevznikla za tímto účelem. Když v roce 1922 pánové Sir William Lyons a William Walmsley firmu zakládali, ještě pod názvem Swallow Sidecar Company, zabývala se výrobou velmi kvalitních motocyklových sajdkár. Později ovšem firma odhalila potenciál levných automobilů a tak začala navíc vyrábět karosérie pro tyto vozy. Později, v roce 1928, již firma nechtěla být pouze firmou karosářskou a tak vznikla první vozidla SS 1 a SS 2. Název firmy pak vznikl podle limuzíny SS Jaguar, kdy po druhé světové válce bylo označení SS z pochopitelných důvodů vynecháno a společnost přejmenována.
 
Společnost Jaguar Cars Limited za dobu své existence vytvořila celou řadu automobilů od těch, které se zařazují do střední třídy přes kvalitní limuzíny až po sportovní automobily. Není proto divu, že má ve světě celou řadu příznivců a obdivovatelů. Obdivujete také kvalitu a vybroušené tvary automobilů Jaguar? Pak vyzkoušejte některý z těchto zážitků a projeďte se v autě, které vás na první sešlápnutí plynu ohromí. Modely jako Jaguar XJR, historický Jaguar E či další automobily z rodiny Jaguar, totiž nejsou pouze na první pohled luxusními vozy, ale také dravci. Zážitek často bývá ve dvou variantách, buď automobil přímo řídíte, nebo jste pouze spolujezdcem a užíváte si ten nezapomenutelný pocit. Pokud se rozhodnete pro řízení automobilu, pak platí obecná pravidla: min 18 let, řidičské oprávnění skupiny B a často i složení vratné kauce (osobní směnka).
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nespoutanost
86%
vzrušení
90%
radost
76%
strach
70%
nadšení
78%
zábavnost
72%
mrazení
90%
náročné psychicky
69%
vědomosti
70%
zručnost
17%
zkušenosti
71%
pro dospělé
98%
pro seniory
80%
pocit moci
68%
adrenalin
57%
relaxace
44%
pro muže
92%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.